ΔΙΚΑΙΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ…

ΞΕΜΕΙΝΕ ΑΠΟ ΙΔΕΕΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (0-0)

ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΝΤΟΡΣΕΪ

Ο Τάιλερ ξέρει να κρίνει τα ματς στο τέλος και γι’ αυτό επέστρεψε στον Πειραιά! Με «καυτό» τρίποντό του σχεδόν στην εκπνοή του αγώνα ο Ολυμπιακός «σκότωσε» (70-73) τη Φενέρμπαχτσε και κατέκτησε το τουρνουά στην Κρήτη.

YΠΟΘΕΣΗ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΩΝ

ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 στο πρώτο μεγάλο ντέρμπι της σεζόν, με τους Κοτάρσκι και Ντραγκόφσκι πρωταγωνιστές.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΙΟΛΙΟΥ

Ο νυν πρόεδρος της ΕΟΚ κέρδισε την επανεκλογή του στην ηγεσία της ομοσπονδίας μπάσκετ με ποσοστό 77% έναντι 23% του Παναγιώτη Φασούλα που δεν μπαίνει καν στο ΔΣ. Μοναδικό μέλος της αντιπολίτευσης ο Μπουρούσης.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Προκρίσεις στο… όριο

Το Αιγάλεω απέκλεισε στα πέναλτι (4-3) τον Ηρακλή. Η Παναχαϊκή επικράτησε στην παράταση της Καλαμάτας (1-0) στο ντέρμπι της Πελοποννήσου. Ο Πανιώνιος νίκησε με γκολ στις καθυστερήσεις τον Πανθρακικό (0-2). Ο Εθνικός επιβλήθηκε με ανατροπή του Μανδραϊκού (2-1).