Ρεάλ Μπέτις - Χετάφε 2-1: Με σκόρερ τον Λο Σέλσο η 2η νίκη των Ανδαλουσιάνων!

Mετά την εντός έδρας νίκη επι της Λεγκανιές η Ρεάλ Μπέτις επικράτησε με 2-1 και της (δίχως τρίποντο ακόμη) Χετάφε φτάνοντας τις δύο διαδοχικές επιτυχίες στην τρέχουσα La Liga

Ήταν να μην κάνει την αρχή η Ρεάλ Μπέτις!

Άπαξ και νίκησε 2-0 την Λεγκανιές, την περασμένη Παρασκευή στο «Μπενέτο Βιγιαμαρίν» το ξανάκανε κόντρα στην Χετάφε στο εξ αναβολής ματς της 3ης αγωνιστικής (26/08).

Εκ νέου εντός έδρας και ξανά με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος!

Aυτή τη φορά όμως το τελικό σκορ ήταν 2-1 ενώ είχε μόνο έναν σκόρερ τον Χιοβάνι Λο Σέλσο που άνοιξε το σκορ στο 61', με πέναλτι, ενώ ο Αργεντινός διεθνής μέσος διαμόρφωσε «κλείδωσε» το τρίποντο στο 74'.

Αντίθετα με τους «βερδιμπλάνκος» η δίχως τρίποντο Χετάφε μετά την ήττα από την Σεβίλλη το περασμένο Σάββατο (1-0) ξανάχασε στην πρωτεύουσα της Ανδαλουσίας από την έτερη ομάδα της πόλης αφού το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 91' με τον Αραμπάρι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.