ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ…

ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΡΟΣΩΠΟ ΕΝΟΨΕΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ

Τρίτη σερί εκτός έδρας ήττα για τον Ολυμπιακό που έχει ξεκάθαρο πρόβλημα να κερδίσει μακριά από το ΣΕΦ. Ήταν έξοχος μόνο στη δεύτερη περίοδο (12-24), προηγήθηκε με +11 (32-43) στο ημίχρονο, αλλά στο β’ μέρος η Μπάγερν ήλεγξε τον ρυθμό, φτάνοντας στην επικράτηση με 84-80.

ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΕΝΟΣ

Γιατί ο Μεντιλίμπαρ ακολουθεί ίδια τακτική σε Ελλάδα και Ευρώπη και ποια εξήγηση δίνει μαζί με τους συνεργάτες του για τα δύο πρόσωπα του Ολυμπιακού.

ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε 81-76 τη Φενέρ στην Τουρκία παίζοντας με μυαλό στα τελευταία δύο λεπτά και έφτασε στην τρίτη νίκη του στην Ευρωλίγκα. Οι «πράσινοι» είχαν φτάσει να προηγούνται και με 13 πόντους διαφορά (39-52 στο 23’). Ναν (15 π.), Λεσόρ (14 π.) και Σλούκας (13 π.) οι καλύτεροι για την ομάδα του Αταμάν.