Αλμέιδα: «Μας έλειψε το καθαρό μυαλό»

Ο Ματίας Αλμέιδα στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα της ΑΕΚ με τον Παναιτωλικό τόνισε πως από την ομάδα του έλειψε το καθαρό μυαλό.

Την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η ΑΕΚ που έχασε με σκορ 1-0 από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο. Ο Ματίας Αλμέιδα μετά το τέλος της αναμέτρησης τόνισε πως από την ομάδα του έλειψε το καθαρό μυαλό.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ματίας Αλμέιδα στην Cosmote TV:

Θα μπορούσα να χωρίσω το παιχνίδι σε δύο μέρη. Στο πρώτο ημίχρονο τα πήγαμε καλά, δημιουργήσαμε ευκαιρίες, όμως δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο επιμείναμε, δημιουργήσαμε φάσεις, αλλά ο αντίπαλος σκόραρε όταν είχαμε μείνει με δέκα ποδοσφαιριστές. Ο Βίντα έμεινε τρία λεπτά και είναι πολλά στο ποδόσφαιρο. Στο πρώτο ημίχρονο μας έλειψε το καθαρό μυαλό.