Κροατία-Ελλάδα 2-2: Ισοφαρίζουν οι Ελπίδες με Κωστούλα-Μπακούλα! (vid)

Με δύο γκολ μέσα σε ένα λεπτό, η Εθνική Ελπίδων ισοφαρίζει σε 2-2 το ματς με την Κροατία.

Η Ελλάδα συνεχίζει να ελπίζει στη νίκη απέναντι στη Κροατία, που θα την δώσει τη πρόκριση στα playoffs των προκριματικών του Euro U21 2025.

Παρά το αρχικό μειονέκτημα των δύο γκολ, η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη δεν τα παράτησε και ισοφάρισε πριν το ημίχρονο μέσα σε ένα λεπτό. Σκόρερ δύο από τους πρωταθλητές Ευρώπης U19 με τον Ολυμπιακό, Μπάμπης Κωστούλας και Θεοφάνης Μπακούλας.

Το 2-1 έγινε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον επίσης ερυθρόλευκο Μουζακίτη να κάνει τη σέντρα και τον Κωστούλα να σκοράρει. Αμέσως μετά, έγινε η ισοφάριση.

Ο Κουρφαλίδης, που αγωνίζεται στη Ιταλία και την Κοσένζα, γύρισε την μπάλα από δεξιά και ο Μπακούλας πλάσαρε για το 2-2.