Νησιά Φερόε-Ελλάδα 0-4: Άνετο πέρασμα από το Κλάκσβικ

Η Εθνική Ελπίδων νίκησε εύκολα με 4-0 τα Νησιά Φερόε στο ντεμπούτο του Γιάννη Ταουσιάνη στον πάγκο της και συνεχίζει να ελπίζει σε πρόκριση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Εντυπωσιακό πέρασμα από τα Νησιά Φερόε για την Εθνική Ελπίδων. Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη επικράτησε άνετα με 4-0 και συνεχίζει να ελπίζει σε πρόκριση στα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2025.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Κουρφαλίδης, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε στο 13ο λεπτό την ασίστ του Αποστολόπουλου για να ανοίξει το σκορ. Ο 21χρονος χαφ της Κοζέντσα ήταν εξαιρετικός και εννιά λεπτά αργότερα από σκόρερ έγινε δημιουργός, φτιάχνοντας το γκολ που πέτυχε ο Κωστής για το 2-0 του ημιχρόνου.

Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους δε, ο Κουρφαλίδης μοίρασε και δεύτερη ασίστ, αυτή τη φορά στον Κούτσια, με τον στράικερ της Σικάγο Φάιερ να διαμορφώνει το 3-0. Στο 65ο λεπτό ήταν η σειρά του Αποστολόπουλου να δώσει τη δεύτερη ασίστ του στο παιχνίδι, αφού δημιούργησε το 4-0 που πέτυχε ο Νιάρχος.