Ατλέτικο Μαδρίτης - Βαλένθια 3-0: Δεύτερη σερί νίκη για τους «ροχιμπλάνκος»

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε της Βαλένθια με 3-0 για την πέμπτη αγωνιστική της La Liga.

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη της και τρίτη εφετινή στην φετινή La Liga, πανηγύρισε στη Μαδρίτη η Ατλέτικο, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος. Οι «ροχιμπλάνκος» πέρασαν ένα ήσυχο βράδυ απέναντι στη Βαλένθια και με το τελικό 3-0 κράτησαν τις «νυχτερίδες» στο... βυθό της κατάταξης.

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ήταν αρκετό για την Ατλέτικο, προκειμένου να πάρει το «τρίποντο» και να παραμείνει στο «κυνήγι» της κορυφής, με τον Γκάλαχερ να ανοίγει το σκορ στο 39΄ και τον Γκριεζμάν να «σφραγίζει» τη νίκη στο 54΄. Το... κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Αλβάρες στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.