Λίβερπουλ: Ηττήθηκε 1-0 σε προπονητικό φιλικό από την Πρέστον

Η Λίβερπουλ ηττήθηκε με 1-0 από την Πρέστον Νορθ Εντ σε ένα κεκλεισμένων των θυρών φιλικό προετοιμασίας στο προπονητικό κέντρο των «κόκκινων».

Η Λίβερπουλ «ξεμούδιασε» με προπονητικό φιλικό απέναντι στην Πρέστον γνωρίζοντας την ήττα με 1-0.

Η Λίβερπουλ - για την οποία πήραν λεπτά συμμετοχής 25 παίκτες - δημιούργησε αρκετές ελπιδοφόρεςευκαιρίες, ιδίως κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν τομοναδικό γκολ, με τον Ρόμπι Μπρέιντι να σκοράρει με εξαιρετική προσπάθεια από απόσταση.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Άρνε Σλοτ χρησιμοποίησε τους Γιάρος – Μπράντλεϊ, Φαν ντεν Μπεργκ, Κουάνσα, Τσιμίκα – Τζόουνς, Έλιοτ, Σόμποσλαϊ – Ντόακ, Καρβάλιο, Σαλάχ. Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν οι Ντέϊβις, Στίφενσον, Νάλο, Φίλιπς, Τσέιμπερς, Έντο, Μπάϊτσετιτς, Μόρτον, ΜακΚόνελ, Κούμας και Γκόρντον ενώ χρόνο συμμετοχής πήραν επίσης οι Μπεκ, Νιόνι και Μπλερ.

Η Λίβερπουλ ξεκινά τη σεζόν της στην Premier League το Σάββατο 17 Αυγούστου (14.30) παίζοντας εκτός έδρας απέναντι στη νεοφώτιστη Ίπσουιτς.