Σαν Αντρέου - Πανιώνιος 16-7: Το πάλεψαν για ένα ημίχρονο οι «κυανέρυθρες»

Ο Πανιώνιος έχασε απ' την ισχυρή Σαν Αντρέου με 16-7

Για ένα ημίχρονο κοίταξε στα μάτια την περίφημη Σαν Αντρέου ο Πανιώνιος. Προηγήθηκε μάλιστα 6-5 στο ημίχρονο του αγώνα (με τέρμα της Άλεν 2:36 από τη λήξη) αλλά στο δεύτερο μέρος η ισπανική ομάδα ήταν καταπληκτική: με σερί 10-0 ξέφυγε 15-6 και εν τέλει επικράτησε με 16-7 στη Νέα Σμύρνη, στην αναμέτρηση για τον Α’ όμιλο της προκριματικής φάσης του Champions League Υδατοσφαίρισης Γυναικών. Ο Πανιώνιος έμεινε χωρίς γκολ για 16 περίπου λεπτά.

Ο Πανιώνιος υπέστη τη δεύτερη ήττα του και αύριο Σάββατο (5/10) στις 18:30 θα αντιμετωπίσει την ολλανδική Ντε Τσάαν. Η Σαν Αντρέου έφθασε πέρυσι ως το φάιναλ φορ της διοργάνωσης και έχει ως βάση τις «χρυσές» Ολυμπιονίκες, Πάολα Καμούς, Πάολα Κρέσπι, Έλενα Ρουίθ και Μαρτίνα Τέρε.

ΣΑΝ ΑΝΤΡΕΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 16-7

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 3-3, 7-0, 4-1

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Γκανγκλ, Αρίμα 2, Παπαδοπούλου, Ρακιντζή 2, Άλεν 2, Μαστρόκαλου, Καραγιάννη 1, Λούδη, Σταυρίδου, Δουλή, Δ.Παπαναστασίου, Μ.Μπιτσάκου, Κάτσιου.

ΣΑΝ ΑΝΤΡΕΟΥ: Φάρε 4, Α.Ρουίθ 4, Ε.Ρουίθ 3, Κορντόμπες 2, Πέρεθ 1, Μουνιόθ 1, Καμούς 1.

* Η βαθμολογία: Φερεντσβάρος 6, Σαν Αντρέου 3 (1αγ.), Ντε Τσάαν 3, Ραπάλο 0 (1αγ.), Πανιώνιος 0.