AEΛ - Μακεδονικός 2-0: Συνεχίζουν απτόητοι οι «βυσσινί»

Η ΑΕΛ νίκησε τον Μακεδονικό με 2-0 στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής της Super League 2.

Απτόητη συνεχίζει την πορεία της η ΑΕΛ στον πρώτο όμιλο της Super League 2. Η ομάδα της Θεσσαλίας επικράτησε εντός έδρας του Μακεδονικού με 2-0.

Στο 22ο λεπτό ο Πασάς έβαλε σε θέση οδηγού τους «βυσσινί», ενώ ο Στίνα δέκα λεπτά αργότερα ζευγάρωσε τα τέρματα της ομάδας του. Έτσι οι γηπεδούχοι παρέμειναν αήττητοι και συνεχίζουν στην πρώτη θέση του ομίλου.

ΑΕΛ (Αλέκος Βοσνιάδης): Περντρέου, Θ. Παπαγεωργίου, Στάμου (60′ Μπαριέντος), Ηλιάδης, Κοσσονού, Βαφέας, Οικονόμου (78′ Γιαξής), Στίνα (71′ Κ. Παπαγεωργίου), Πασάς, Μούργος (78′ Τριμμάτης), Μωραΐτης (71′ Ακόστα).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Στέλιος Μαλεζάς): Ταλιχμανίδης, Παντεκίδης, Πέδρο Λούκας, Τσουκάνης, Χασάνογλου, Παναγιωτούδης, Χάσεκ (72′ Λεωνιδόπουλος), Ραμίρεζ, Γιακουμάκης (72′ Καρτάλης), Ζαφειράκης (84′ Χερίδης), Ταβάρες.