Κύπελλο Ελλάδας: Απέκλεισε τον Ηρακλή το Αιγάλεω, εμφατική πρόκριση του ΠΑΣ

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η τρίτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson ολοκληρώθηκε (υπάρχει μια εκκρεμότητα) και το Αιγάλεω άφησε εκτός διοργάνωσης τον Ηρακλή επικρατώντας 4-3 στα πέναλτι. Το "Σίτι" προηγήθηκε με τον Νταβιώτη στο 10' και ο Γηραιός ισοφάρισε με τον Τσιριγώτη στο 23ο λεπτό. Το 1-1 παρέμεινε και στην παράταση με τις δύο ομάδες να λύνουν τις διαφορές τους στα πέναλτι.

Η Παναχαϊκή πήρε το ντέρμπι με την Καλαμάτα, επικρατώντας στην παράταση με το γκολ του Βαλεντίν Ζέκχοφ στο 109' και πήρε την πρόκριση. Ο Πανιώνιος νίκησε 2-0 τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή, πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ μετά το 90' με τον Πότσι 90+2' και τον Γεμιστό.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε εύκολο έργο κόντρα στην ΑΕ Ερμιονίδας, καθώς επικράτησε με το ευρύ 7-0 και έκλεισε κι αυτός θέση στην επόμενη φάση του θεσμού. Ο Απόλλων Κρύας Βρύσης έκανε την έκπληξη στο Κύπελλο, καθώς άφησε εκτός τη Νίκη Βόλου επικρατώντας 2-1 εντός έδρας.