La Liga: Χάνει έδαφος η Βιγιαρεάλ, έγραψε ιστορία ο Γκριεζμάν στην ανατροπή της Ατλέτικο!

Νίκη της Ατλέτικο επί της Λεγανές με ανατροπή, ισοπαλία ανάμεσα στη Βιγιαρεάλ και στη Χετάφε.

Ο Γκριεζμάν έγραψε ιστορία, ο Σόρλοθ πρωταγωνίστησε κι η Ατλέτικο πήρε μεγάλη νίκη με 3-1 απέναντι στη Λεγανές.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 34' με τον Νεγιού, αλλά ο Νορβηγός φορ ισοφάρισε στο 69'. Στο 81', ο Γκριεζμάν σκόραρε για το 2-1 της Ατλέτικο, γκολ νούμερο 200 στη θητεία του στους ροχιμπλάνκος. Το 3-1 για την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε έκανε ο Σόρλοθ στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων, με το δεύτερο αποψινό γκολ του.

Ισοπαλία 1-1 στην έδρα της απέναντι στη Χετάφε παραχώρησε η Βιγιαρεάλ, χάνοντας πολύτιμο έδαφος. Ο Κομεσάνια άνοιξε το σκορ στο 44', με τον Αραμπαρί να ισοφαρίζει από το σημείο του πέναλτι στο 87'.

Ένα γκολ του Μουρίκι στο 75' ήταν αρκετό για την Μαγιόρκα να κάμψει την αντίσταση της Ράγιο Βαγιεκάνο και να πανηγυρίσει μια σπουδαία νίκη.