Eξάρα η Παρί Σεν Ζερμέν στην Μονπελιέ (6-0)!

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες της τρέχουσας σεζόν στη Ligue 1 πέτυχε η Παρί Σεν Ζερμέν που διέλυσε στο «Παρκ ντε Πρενς» την Μονπελιέ με το εντυπωσιακό 6-0!

Με δύο τρίποντα σε ισάριθμες αγωνιστικές ξεκίνησε την Ligue 1 της σεζόν 2024-25 η Παρί Σεν Ζερμέν που στο εναρκτήριο ματς της 2ης αγωνιστικής όχι μόνο έγινε η πρώτη ομάδα που ντουμπλάρει τις νίκες της αλλά ...σκόρπισε με 6-0 την Μονπελιέ!

Οι Παριζιάνοι πήραν το προβάδισμα (κόντρα στους αντιπάλους τους που προέρχονταν από το 1-1 με την Στρασμπούρ) μόλις στο 4ο λεπτό με τον Μπαρκολά και 20 λεπτά αργότερα ο Ασένσιο έκανε το 2-0, το οποίο ήταν σκορ ημιχρόνου.

Οι παίκτες του Λουίς Ενρίκε δεν επαναπαυθήκαν στην επανάληψη.

Αντίθετα σκόραραν τρεις φορές από το 53’ μέχρι το 60’ (53' Μπαρκολά, 58' Χακίμι, 60' Ζαΐρ-Εμερί) ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Παρότι οι στροφές έπεσαν ο Λι σκόραρε (82’) για το τελικό 6-0.