Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο Τζόκοβιτς νίκησε με ευκολία τον Ναδάλ (highlights)

Στους «16» του τουρνουά τένις ανδρών των Ολυμπιακών Αγώνων πέρασε με άνεση ο Νόβακ Τζόκοβιτς, επικρατώντας με 2-0 σετ του Ραφαέλ Ναδάλ.

Δεν συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες ο Νόβακ Τζόκοβιτς απέναντι στον προερχόμενο από τραυματισμό και εδώ και καιρό μακριά από τον γνωστό καλό του εαυτό Ραφαέλ Ναδάλ, με τον Σέρβο να προκρίνεται άνετα με 6-1, 6-4 στους «16» του τουρνουά τένις ανδρών των Ολυμπιακών Αγώνων του Παρισιού.

Με αυτή τη νίκη ο «Νόλε» βελτίωσε το ρεκόρ του απέναντι στον Ισπανό σε 31-29. Το καλύτερο διάστημα του Ναδάλ στο ματς ήταν στο δεύτερο σετ, όταν από 0-4 ισοφάρισε σε 4-4, όμως δεν ήταν αρκετό. Αυτή ήταν η τελευταία παρουσία του «Ράφα» στα κορτ του Roland Garros, όπου έχει ρεκόρ καριέρας το εντυπωσιακό 112-4.