Ο Μπερετίνι τελευταίο εμπόδιο του Τσιτσιπά για τον τελικό του Γκστάαντ!

Το Σάββατο το απόγευμα (14.30 περίπου) θα τεθεί αντιμέτωπος ο Στέφανος Τσιτσιπάς με τον Ματέο Μπερετίνι για μια θέση στον τελικό του τουρνουά του Γκστάαντ!

Ξανά με Ιταλό θα βρεθεί αντιμέτωπος ο Στέφανος Τσιτσιπάς για το τουρνουά του Γκστάαντ.

Ο κορυφαίος, στα χρονικά 'Έλληνας τενίστας μετά την επικράτηση του (5η σε ισάριθμα ματς) επί του Φάμπιο Φονίνι στον προημιτελικό της διοργάνωσης επί ελβετικού εδάφους καλείται ν' αντιμετωπίσει έναν ακόμη συμπατριώτη του για να βρεθεί στον τελικό.

Nωρίς το απόγευμα του Σαββάτου (στις 14.30 περίπου) θ' αντιμετωπίσει τον Ματέο Μπερετίνι (No82) που νίκησε, μετά από 2 ώρες και 12 λεπτά αγώνα, τον Kαναδό Φέλιξ Οζέ Αλιασίμ, με 2-0, κερδίζοντας και τα δύο σετ στο τάι μπρέικ!