Ζάκυνθος - Παναργειακός 2-0: Έκανε την έκπληξη

Η Ζάκυνθος νίκησε με 2-0 τον Παναργειακό και έκλεισε θέση για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε η Ζάκυνθος μετά τη νίκη επί του Παναργειακού με 2-0. Οι νησιώτες προηγήθηκαν στο 34’ με σουτ του Στεργίου εντός περιοχής.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν την ισοφάριση. Ο Πρίκας με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Χατζηδημητρίου δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μπαλαούρα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Παπανικολόπουλος στο 58ο λεπτό.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Στάθης Καραμαλίκης): Μπαλαούρας, Παρασκευόπουλος (81΄ Τσουκαλάς), Λιβέρης, Μούστα, Σούρμπης, Γουσέτης (70΄ Νικολακόπουλος), Μακρής (81΄ Μεταξάς), Στεργίου (60΄ Ζελέκου), Τσιαπάρο (60΄ Τσιαπάρο), Νικολίτσας, Παπανικολόπουλος

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Συνοδινός, Αμπντέλ Σαλάμ, Τσάνι, Τσιράκης, Καρυπίδης (67΄ Καρντόσο), Πρίκας, Κωστίκα (60΄ Κονέ), Κουγιάνπαα (50΄ Μιλτιάδης), Αλιατίδης, Ντιαλό (67΄ Τσιώλης), Χατζηδημητρίου (67΄ Παναγιώτου).