Κούμπεκ: «Μας μένει μια γλυκόπικρη γεύση»

Ο Μίροσλαβ Κούμπεκ σχολίασε την ισοπαλία της Βικτόρια Πλζεν στην έδρα του ΠΑΟΚ.

Η Βικτόρια Πλζεν προηγήθηκε με 2-0 στην Τούμπα, αλλά γνώρισε την ισοφάριση από τον Μπάμπα στις καθυστερήσεις. Έτσι ο ΠΑΟΚ πήρε το βαθμό στο πλαίσιο της League Phase του Europa League.

Η εξέλιξη του αγώνα δεν άφησε ικανοποιημένο τον Μίροσλαβ Κούμπεκ, ο οποίος στάθηκε στην αποβολή του Ντουέ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο προπονητής της Βικτόρια Πλζεν είπε: «Μας μένει μια γλυκόπικρη γεύση. Παίζαμε πολύ καλά, αλλά αποβλήθηκε ένας σημαντικός παίκτης για την άμυνα μας. Είχαμε την ευκαιρία να κάνουμε το 0-3, αλλά τη χάσαμε.

Ήταν λογικό ότι θα αυξανόταν η πίεση του ΠΑΟΚ και τελικά ήρθε η ισοπαλία. Ποντάραμε στα αμυντικά μειονεκτήματα του ΠΑΟΚ, απειλούσαμε, ήμασταν καλά στημένοι, αλλά μας κόστισε η αποβολή. Ευχαρίστησα τους παίκτες μου για την τέλεια απόδοσή τους».