Τότεναμ-Γουέστ Χαμ 4-1: Εμφατική επιστροφή στις νίκες με ανατροπή!

Καταπληκτική Τότεναμ, κέρδισε με 4-1 την Γουέστ Χαμ, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Premier League.

Εντυπωσιακή η Τότεναμ, στην επιστροφή μετά από τα παιχνίδια των Εθνικών ομάδων. Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου συνέτριψε με 4-1 την Γουέστ Χαμ, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, και επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα από την Μπράιτον. Μπήκε ως αλλαγή στο 70' ο Μαυροπάνος στη θέση του Ροντρίγκες.

Η Γουέστ Χαμ προηγήθηκε στο 16' με τέρμα του Κούντους, με την Τότεναμ να πελαγώνει για λίγο. Ευτυχώς για εκείνη, ο Κουλουσέφσκι στο 36' ισοφάρισε, με το δεύτερο ημίχρονο να είναι άλλη ιστορία.

Στο 52', ο Μπισούμα σκόραρε για να βάλει μπροστά στο σκορ στους γηπεδούχους. Τρία λεπτά αργότερα, το σκορ έγινε 3-1 ύστερα από λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων. Το γκολ χρεώθηκε αρχικά αυτογκόλ στον Τοντιμπό, αλλά στη συνέχεια χρεώθηκε στον γκολκίπερ Αρεολά. Τέλος, στο 60' ο Σον επέστρεψε από τον τραυματισμό του με το καλύτερο τρόπο, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1. Η Γουέστ Χαμ έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 86', όταν ο σκόρερ Κούντους αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη για χτύπημα στον Βαν Ντερ Βεν.