Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Μπάγερν Μoνάχου 3-3: Ισοφάριση στο 94' των «αετών» που έμειναν στο -1!

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης με το δεύτερο γκολ του Μαρμούς (στο 90+4') ισοφάρισε την Μπάγερν Μονάχου σε 3-3 κι όχι μόνο την υποχρέωσε σε συγκατοίκηση στην κορυφή με τη Λειψία (1-0 την Χαϊντενχάιμ εκτός έδρας) αλλά έμεινε στον πόντο από αμφότερες

Στη 2η απώλεια βαθμών στις πρώτες έξι αγωνιστικές υποχρεώθηκε η Μπάγερν Μονάχου που αναδείχθηκε ισόπαλη (σε ματς δύο ανατροπών) 3-3 στη Φρανκφούρτη κόντρα στην Άιντραχτ που ισοφάρισε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Αποτέλεσμα που ναι μεν διατήρησε την ομάδα του Κομπανί στην κορυφή, ωστόσο δεν βρίσκεται εκεί μόνη της, καθώς έχει συγκάτοικο τη Λειψία, η οποία πέρασε νωρίτερα νικηφόρα από την έδρα της Χάιντενχαϊμ (1-0 με γκολ του Οπέντα στο 58').

Η Μπάγερν προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με τον Κιμ, όμως η απάντηση των «αετών» ήταν άμεση. Ο Μαρμούς στο 22' ισοφάρισε και στο 35' ο Εκιτικέ έδωσε το προβάδισμα έπειτα από ασίστ του Μαρμούς.

Μόλις τρία λεπτά κράτησε, όμως, η χαρά των γηπεδούχων, αφού ο Ουπαμεκανό έκανε από κοντά το 2-2, ενώ ο Ολίσε, λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους έκανε το 3-2.

Ο Μαρμούς δεν είχε πει, ωστόσο, την τελευταία λέξη και στο 90+4' έφυγε στην κόντρα και νίκησε σε τετ-α-τετ τον Νόιερ.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Μπάγερν έπιασε στην πρώτη θέση τη Λειψία στους 14 βαθμούς, ενώ η Άιντραχτ παρέμεινε στην 3η θέση, έχοντας κάνει μια εξαιρετική εκκίνηση στη σεζόν.