Premier League: Ασύλληπτη ανατροπή της Μπράιτον επί της Τότεναμ!

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο τέρματα διαφορά, η Μπράιτον έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο για να πάρει την νίκη με 3-2 επί της Τότεναμ.

Η Μπράιτον μόλις έκανε την ανατροπή της χρονιάς μέχρι στιγμής στη Premier League. Η ομάδα του Φαμπιάν Χουρζέλερ επικράτησε με 3-2 της Τότεναμ, με εκπληκτική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Το σύνολο του Άγγελου Ποστέκογλου ξεκίνησε πολύ καλά την αναμέτρηση, με τον Μπρέναν Τζόνσον να δίνει προβάδισμα στο 23'. Ένα τέταρτο αργότερα, ο Τζέιμς Μάντισον πέτυχε το δεύτερο γκολ για τα σπιρούνια.

Όλα άλλαξαν στο δεύτερο μέρος. Αρχικά, οι γλάροι μείωσαν στο 48' με τον Γιακούμπα Μίντε. Δέκα λεπτά μετά, ο Ρόιτερ έφερε το ματς στα ίσια, με το σύνολο του Φαμπιάν Χουρζέλερ να παίρνει ένα πολύ σπουδαίο τρίποντο, χάρη στο τέρμα του Ντάνι Γουέλμπεκ στο 66'.