Μαρσέιγ – Ανζέ 1-1: Έχασαν έδαφος οι Μασσαλοί…

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής στη Ligue 1, η Μαρσέιγ και η Ανζέ αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1

Στραβοπάτησε στο γήπεδό της η Μαρσέιγ και παραχώρησε ισοπαλία (1-1) στην ουραγό Ανζέ. Οι Μασσαλοί με την απώλεια την δύο βαθμών, έχασαν την ευκαιρία να πιάσουν στην κορυφή την Παρί Σεν Ζερμέν και την Μονακό που έχουν δύο βαθμούς περισσότερους.

Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι έμειναν στην τελευταία θέση με 3 βαθμούς και ακόμη δεν έχουν γευθεί την χαρά της νίκης (3 ισοπαλίες και 4 ήττες)

Στο 26’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Λισόα, αλλά η ισορροπία αποκαταστάθηκε στο 30’ καθώς τον δρόμο προς τα αποδυτήρια πήρε ο Μωπαΐ. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 51’οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ρόου και τρία λεπτά αργότερα, ο Μελάλι ισοφάρισε σε 1-1.