Βιγιαρεάλ – Λας Πάλμας 3-1: Σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση

Η Βιγιαρεάλ στο φινάλε της 6ης αγωνιστικής, στη La Liga, νίκησε τη Λας Πάλμας με 3-1 και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι στην 6η αγωνιστική, στη La Liga, η Βιγιαρεάλ νίκησε τη Λας Πάλμας με 3-1 και ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Τα «κίτρινα υποβρύχια» μετρούν 5 νίκες, 2 ισοπαλίες και 1 ήττα και βρίσκονται πίσω από την Μπαρτσελόνα και τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Στην αντίπερα όχθη, η Λας Πάλμας έχει «κολλήσει» την τελευταία θέση με τρεις βαθμούς και δεν έχει γευθεί ακόμη την χαρά της νίκης (έχει τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες).

Στο 45’ ο Πέπε άνοιξε το σκορ και δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Σοάρες ισοφάρισε σε 1-1. Στο 51’ η Βιγιαρεάλ έχασε πέναλτι με τον Μπαένα και στο 85’ ο Μπάρι διαμόρφωσε το 2-1. Το τελικό 3-1 έγραψε στο 97' ο Μπαένα.