Premier League: «Τεσσάρα» η Τσέλσι με σούπερ Πάλμερ, το έσωσε στο φινάλε η Άρσεναλ με Λέστερ!

Όλα τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, το πρόγραμμα και η βαθμολογία της Premier League.

Με δύο συναρπαστικά ματς στο Λονδίνο συνεχίστηκε η δράση του Σαββάτου στα γήπεδα της Premier League, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής. Πρωταγωνίστριες ήταν οι Τσέλσι και Άρσεναλ, οι οποίες είχαν σε μεγάλη μέρα τους Πάλμερ και Τροσάρ αντίστοιχα.

Οι «μπλε» του Λονδίνου επικράτησαν με 4-2 της Μπράιτον χάρη σε 4 γκολ του Πάλμερ (!), ο οποίος μάλιστα τα πέτυχε μέσα σε 20 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο! Παράλληλα, ο Τροσάρ σκόραρε δις σώζοντας τους «κανονιέρηδες» απέναντι στη Λέστερ, καθώς διαμόρφωσε το τελικό 3-2 στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, με το ματς να λήγει 4-2!

Στα άλλα παιχνίδια που ξεκίνησαν στις 17.00 η Έβερτον πήρε πολύτιμη εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Κρίσταλ Πάλας, ενώ η Φούλαμ πέτυχε σπουδαίο διπλό επί της Νότιγχαμ Φόρεστ με 0-1. Την ίδια ώρα, οι Μπρέντφορντ και Γουέστ Χαμ μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις μένοντας στο ισόπαλο 1-1.