«Πεντάρα» από την Τβέντε

Η Τβέντε αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League επιβλήθηκε με σκορ 5-0 της Αλμίρε.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, Τβέντε ήταν καταιγιστική στο εκτός έδρας παιχνίδι της με την Αλμίρε για την Eredivisie την οποία και νίκησε με σκορ 5-0.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τους φιλοξενούμενους που στο 9’ άνοιξαν το σκορ με τον Στέιν, ενώ ο ίδιος στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη ο Λάμερς έκανε το 3-0 στο 55’ και ο Φαν Βολκσβίνκελ με τον Σαλάχ-Εντινέ με γκολ στο 73’ και στο 75’ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Για την Τβέντε αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα και 3η συνολικά με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας.