Ήττα της Αλ Καλίτζ στο ντεμπούτο του Φορτούνη

Ο Κώστας Φορτούνης πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με τη φανέλα της Αλ Καλίτζ, με την ομάδα του Γιώργου Δώνη να ηττάται με 2-0.

Το ντεμπούτο του Κώστα Φορτούνη στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας δεν συνδυάστηκε με θετικό αποτέλεσμα.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός αγωνίστηκε για μισή ώρα, μπαίνοντας ως αλλαγή στο 60ό λεπτό του εκτός έδρας παιχνιδιού με την Αλ Τααβόν. Δυστυχώς, η ομάδα του δεν απέφυγε την ήττα με 2-0.

Σκορ που είχε διαμορφωθεί πριν καν μπει ο Έλληνας μεσοεπιθετικός στην αναμέτρηση. Παρόλα αυτά, έδειξε να δείχνει ορεξάτος και να προσπαθεί να δημιουργήσει για το σύνολο του Γιώργου Δώνη, το οποίο γνώρισε τη δεύτερη σερί ήττα του σε τρία ματς.

Για την Αλ Καλίτζ έπαιξε, επίσης, σε όλο το 90λεπτο ο Δημήτρης Κουρμπέλης, ο οποίος δέχθηκε κίτρινη κάρτα στο φινάλε του πρώτου μέρους.

Επόμενη αναμέτρηση για την Αλ Καλίτζ σε μία εβδομάδα απέναντι στην ουραγό Αλ Φεϊχά.