Μπενφίκα: Ντεμπούτο με γκολ ο Παυλίδης (vid)

Ο Βαγγέλης Παυλίδης βρήκε δίχτυα στο ντεμπούτο του με την Μπενφίκα, στη φιλική νίκη με 5-0 επί της Φαρένσε.

Με τον ιδανικότερο τρόπο ξεκίνησε η πορεία του Βαγγέλη Παυλίδη στην Πορτογαλία με τη φανέλα της Μπενφίκα.

Ο διεθνής Έλληνας επιθετικός σκόραρε στο ντεμπούτο του με τους «αετούς», στη φιλική νίκη της ομάδας του με 5-0 επί της Φαρένσε.

Ο πρώην φορ της Άλκμααρ ξεκίνησε στο βασικό σχήμα της Μπενφίκα και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου βρήκε το δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα με προβολή μέσα από τη μικρή περιοχή, διπλασιάζοντας τα τέρματα των «αετών».

Στην επανάληψη ο προπονητής της ομάδας Ρόγκερ Σμιντ παρέταξε διαφορετική ενδεκάδα, ωστόσο ο σύλλογος έφτασε στην επίτευξη τριών ακόμα τερμάτων για να διαμορφωθεί έτσι το τελικό 5-0.

Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Σάμουελ Σοάρες, Άουρσνες, Τομάς Αραούχο, Μοράτο, Καρέρας, Φλορεντίνο, Λεάντρο Μπαρέιρο, Τιάγκο Γκουβέια, Νέρες, Μάρκος Λεονάρντο, Παυλίδης

Στο δεύτερο ημίχρονο οι: Αντρέ Γκόμες, Τιάγκο Παρέντε, Γκουστάβο Μάρκες, Μπαϊράμι, Ντιόγκο Σπένσερ, Ζοάο Μάριο, Ρολχέιζερ, Πρεστιάνι, Σκέλντερουπ, Ζοάο Ρέγκο, Αρτούρ Καμπράλ