Απίστευτο: Αργεντινή και Μαρόκο επέστρεψαν δύο ώρες μετά στο γήπεδο

Οι παίκτες της Αργεντινής και του Μαρόκου επέστρεψαν στο γήπεδο ύστερα από δύο ώρες για να παίξουν τρία λεπτά.

Με επεισοδιακό τρόπο ξεκίνησε η δράση των Ολυμπιακών Αγώνων του 2024. Η Αργεντινή κατάφερε στις καθυστερήσεις να ισοφαρίσει το Μαρόκο σε 2-2, όμως το ματς διακόπηκε λόγω εισβολής των Μαροκινών στον αγωνιστικό χώρο.

Οι δύο ομάδες αποχώρησαν για τα αποδυτήρια, αν και ο διαιτητής ζητούσε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Η διοργανώτρια αρχή αποφάσισε να μη συνεχιστεί το ματς, ωστόσο ο ρέφερι επέμενε στην αρχική του θέση και έτσι οι δύο ομάδες επέστρεψαν στο γήπεδο έπειτα από δύο ώρες.

Ο αγώνας συνεχίστηκε για τρία λεπτά, την ίδια στιγμή που ο διαιτητής με τη βοήθεια του VAR ακύρωσε το γκολ της Αργεντινής, αφού ο Μεδίνα ήταν σε θέση οφσάιντ.

Έτσι το Μαρόκο πήρε τη νίκη με 2-1 προκαλώντας την οργή των μελών της εθνικής Αργεντινής, η οποία γνώρισε την ήττα μ' αυτόν τον άδοξο τρόπο.