Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων: Ήττα της Ελλάδας από την Κροατία

Η Ελλάδα ηττήθηκε με 13-11 από την Κροατία στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα πόλο των Εφήβων.

Η κακή τρίτη περίοδος στοίχισε στην εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης Εφήβων που ηττήθηκε 13-11 από την Κροατία στον Β' Όμιλο του Παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Μπουένος Άιρες της Αργεντινής.

Με τρεις βαθμούς τερμάτισε στη τρίτη θέση και θα διεκδικήσει τη πρόκρισή της στην οκτάδα σε αγώνα πλέι οφ. Την απευθείας πρόκριση από τον όμιλο πήραν οι δυο πρώτες ομάδες. Η Ιταλία με 9 βαθμούς και η Κροατία με 5 πόντους.

Η Εθνική προηγήθηκε 8-5 στο ημίχρονο αλλά στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους δέχθηκε επί μέρους 6-1 και πλέον κυνηγούσε το σκορ. Μέχρι το τέλος όμως η διαφορά δεν έπεσε από τα 2-3 τέρματα σε βάρος μας.

Τα οκτάλεπτα: 4-2, 4-3, 1-6, 2-2

ΕΛΛΑΔΑ (Ηλίας Μαχαίρας): Μαυροβουνιώτης, Λυκούδης 1, Κόκκινος, Καρατζάς 4, Μπετχαβάς 1, Λασκαρίδης, Ζερβουδάκης, Μητράκης 1, Ζαχόπουλος, Σιαμάς 2, Μπελέσης 2, Κρατημένος, Χατζής.