Super League 2: Ισοπαλίες για Πανιώνιο και Κηφισιά

Ο Πανιώνιος αναδείχθηκε ισόπαλος στην Πάτρα με την Παναχαϊκή (1-1), ενώ και η Κηφισιά υποχρεώθηκε σε ισοπαλία (3-3) με τον νεοφώτιστο Αστέρα Τρίπολης Β’ στην 6η αγωνιστική της Super League 2

Δραματικό φινάλε είχαν τα ματς των δύο συμπρωτοπόρων στον νότιο όμιλο της Super League 2, καθώς αμφότερα έληξαν ισόπαλα. Ο Πανιώνιος έφθασε μία ανάσα από τη νίκη στην Πάτρα κόντρα στην Παναχαϊκή, καθώς προηγήθηκε με τον Νοικοκυράκη στο 45’ αλλά ισοφαρίστηκε από τους Αχαιούς στο 94’ με πέναλτι του Ελευθεριάδη (1-1)

Αντίθετα, η Κηφισιά βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο υποδεχόμενη τον νεοφώτιστο Αστέρα Τρίπολης Β’, έχανε με 3-0 στο ημίχρονο (1-1), αλλά με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη έσωσε τον βαθμό στις καθυστερήσεις (3-3), καθώς ο Αργεντίνος Μίλερ ισοφάρισε στο 96’ !