ΠΑΣ Γιάννινα - Καμπανιακός 2-1: Με ανατροπή και γκολ στις καθυστερήσεις η επιστροφή στις νίκες!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα που έχανε ως το 34' ισοφάρισε τον Καμπανιακό μ' ανάποδο ψαλίδι του Μάντζη κι επέστρεψε στις επιτυχίες φτάνοντας στο 2-1 με γκολ του Σομποτσίνσκι στο πρώτο λεπτό του εξτρά χρόνου του εναρκτήριου ματς της 5ης αγωνιστικής της Super Leaguue 2!

Στις επιτυχίες επέστρεψε ο ΠΑΣ Γιάννινα μετά από δύο αγωνιστικές όπου είχε συγκομιδή ενός πόντου.

Στο εναρκτήριο ματς της 5ης αγωνιστικής της Super League 2 oι Ηπειρώτες επικράτησαν με 2-1, του Καμπανιακού, παρότι έχαναν ως το 34ο λεπτό.

Σ' εκείνο το χρονικό σημείο ο Μάντζης μ' υπέροχο ανάποδο ψαλίδι ισοφάρισε το γκολ του Φροσύνη (9') και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σομποτσίνσκι με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, που έφερε την ομάδα του Πομς 2η (με ματς περισσότερο), ενώ εκείνη του Γεωργιάδη υπέστη δεύτερη διαδοχική ήττα.

ΠΑΣ Γιάννινα (Πομς): Αθανασίου, Χάινριχ, Πάνος (79′ Αθανασίου), Σόρια, Ρίντερ, Σομποτσίνσκι, Μπεγκάλα (72′ λ.τ Καλέμι), Τζίνο, Σέποβιτς, Νικολιάς (79′ Κύρκος), Μάντζης (90+4′ Λεό).

Καμπανιακός (Γεωργιάδης): Γιακουμής, Π. Καθάριος (78′ Μανιός), Γαρύφαλλος (53′Πέττας), Σαρβανίδης (78′ Παπακωνσταντίνου), Έππας, Κολλάρας, Ν. Καθάριος (70′Ντουμάνης), Φροσύνης, Κωτσόπουλος, Σέχου, Παπαστεριανός.