ΑΕΚ Β'-Ηλιούπολη 2-2: Έσωσε τον βαθμό στο τέλος η Ένωση! (vid)

Παρά το γεγονός ότι δέχθηκε γκολ στις καθυστερήσεις, η ΑΕΚ Β' απάντησε και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην Ηλιούπολη.

Συναρπαστική πρεμιέρα στην δεύτερη αγωνιστική στη Super League 2. Στο παιχνίδι για τον Νότιο Όμιλο, ΑΕΚ Β' και Ηλιούπολη αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, σε ένα ματς με 2 αποβολές και 2 γκολ στις καθυστερήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 24' με τον Μαυρία. Στο 36', η Ηλιούπολη έμεινε με παίκτη λιγότερο, εξαιτίας της αποβολής του Μαϊντανού με δεύτερη κίτρινη.

Η ΑΕΚ πίεσε και έφτασε στο 63' στην ισοφάριση, με το τέρμα του Κατσικά. Όμως, στο 76' έμεινε και η Ένωση, λόγω της αποβολής του Μανίσα. Επανήλθε η αριθμητική ισορροπία και η Ηλιούπολη ξαναπήρε το προβάδισμα. Σκόρερ ο Αλεξόπουλος, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Αλλά η ΑΕΚ δεν είχε πει την τελευταία λέξη, και στο έκτο λεπτό του έξτρα χρόνου ο Θεοδωρίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-2.