Νικηφόρο ξεκίνημα για ΑΕΛ (μ' ανατροπή στο 89'), ΠΑΣ Γιάννινα και Καμπανιακό!

Η ΑΕΛ νίκησε την επανακάμψασα στην Super League 2 Kαβάλα γυρίζοντας το ματς στο 89' με τον Κρητικό, ενώ ο Καμπανιακός επικράτησε 2-0 της Νίκης Βόλου στη Χαλάστρα και ο ΠΑΣ Γιάννινα του νεοφώτιστου Εθνικού Νέου Κεραμιδίου εκτός έδρας (0-1)

Με νίκες (δύο γηπεδούχων και μια φιλοξενούμενου) συνεχίστηκε η δεύτερη «δόση» της πρεμιέρας της Super League 2

H ΑΕΛ στο πρώτο χρονικά ματς (15.00) επιβλήθηκε με 2-1 και γκολ στο 89ο λεπτό του νεοεισελθόντα (στο 67') Κρητικού επί της επανακάμψασας στην κατηγορία Καβάλα.

Οι «αργοναύτες» είχαν προηγηθεί (45+2') μ' απίθανο τέρμα του Δημητριάδη που πέρασε τέσσερις αντιπάλους. Η ισοφάριση ήρθε για τους «βυσσινί» (στο ντεμπούτο Βοσνιάδη στον πάγκο τους) με τον Ακόστα (53').

Λίγο αργότερα (17.00) στην Χαλάστρα ο Καμπανιακός με δύο γκολ στην επανάληψη (48' Πέλτας, 79' Φροσίνης) επιβλήθηκε, 2-0, της αποδυναμωμένης το καλοκαίρι Νίκης Βόλου.

Την ίδια ώρα ο ΠΑΣ Γιάννινα (που υποβιβάστηκε από τα «σαλόνια») επικρατούσε του νεοφώτιστου Εθνικού Νέου Κεραμιδιού με πέναλτι του Τζίνο (68')