Απόλλων Κρύας Βρύσης - Βόλος 0-3: Πρόκριση στο ρελαντί (highlights)

Ο Βόλος νίκησε εύκολα τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης με 3-0 και πέρασε στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας.

Αν και ο Γκόμεζ αποχώρησε από τη θέση του προπονητή ο Βόλος νίκησε εύκολα τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης εκτός έδρας με 3-0.

Στον πάγκο των Θεσσαλών κάθισε ο Καλογήρου, ο οποίος είδε την ομάδα του να πετυχαίνει τρία γκολ στο πρώτο μέρος και να φτάνει εύκολα στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Μόλις στο 9ο λεπτό ο Κόζστα με ωραίο πλασέ έβαλε σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους, ενώ ο ίδιος στο 40ο λεπτό σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Δόσης δύο λεπτά αργότερα.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Βοτάρης): Δομουκτσίδης, Πλατσιώτας, Κοτσίνης (70’ Γραμματικού), Γιαλαμούδης, Ιωσηφίδης, Ξανθόπουλος (70’ Βασιλειάδης), Τσερρίκου, Καράμπελας, Γιόνδης (50’ Τσάνι), Ταουσάνης (59’ Χατζηαλεξιάδης), Τζήμας (70’ Κετογλου).

ΒΟΛΟΣ (Καλογήρου): Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Σμέουλερς, Τσοκάνης, Κόζστα (62’ Κόντε), Βιγιαφάνες (62’ Λυκουρίνος), Κόμπα (73’ Μπερναντου), Δόσης, Κορέα, Ασεχνούν, Τριανταφύλλου (46’ Νταϊλάνι).