Nations League: Διπλό της Αλβανίας στη Γεωργία και άνω-κάτω ο όμιλος!

Σπουδαία νίκη της Αλβανίας επί της Γεωργίας, εύκολα η Σλοβακία απέναντι στο Αζερμπαϊτζάν του Φερνάντο Σάντος.

Η Αλβανία αποτελεί μια υπολογίσιμη ομάδα και φροντίζει να το δείξει. Η ομάδα του Σιλβίνιο πήρε σπουδαία νίκη με 1-0 επί της Γεωργίας στη Τιφλίδα, κάνοντας άνω κάτω τον 1ο όμιλο της Β' Κατηγορίας του UEFA Nations League.

Σκόρερ των Αλβανών ο Ασλάνι στο 48', βασικός ο Θωμάς Στρακόσα. Πλέον, την ομάδα της Γεωργίας στους 6 βαθμούς, όσους έχει κι η Τσεχία, που αγωνίζεται το βράδυ με την Ουκρανία.

Τα αποτελέσματα του ομίλου:

Γεωργία-Αλβανία 0-1
(48' Ασλάνι)

21.45 Ουκρανία-Τσεχία

Στο παιχνίδι για τον 1ο όμιλο της Γ' Κατηγορίας, η Σλοβακία πήρε σημαντική νίκη με 3-1 στο Μπακού επί του Αζερμπαϊτζάν. Το αυτογκόλ του Μαμάντοφ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, με τον Μπαϊράμοφ να ισοφαρίζει πριν το ημίχρονο.

Στο 70' οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Εμρέλι. Αποδείχθηκε καθοριστική, με τη Σλοβακία να σκοράρει 5 λεπτά μετά με τον Χαράσλιν και να καθαρίζει το ματς στο 87' με τον Ντουρίς. Στους 7 βαθμούς η Σλοβακία, χωρίς βαθμό η ομάδα του Φερνάντο Σάντος.

Αζερμπαϊτζάν-Σλοβακία 1-3
(38' Μπαϊράμοφ/ 15' Μαμάντοφ, 75' Χαράσλιν, 87' Ντουρίς)