Κλαμπ Μπριζ: Ασίστ ο Τζόλης κόντρα στην Άντερλεχτ

Η Κλαμπ Μπριζ κέρδισε 2-1 την Άντερλεχτ στο βελγικό ντέρμπι, με τον Χρήστο Τζόλη να καταγράφει μια ασίστ.

Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε η Κλαμπ Μπριζ μετά την ήττα της (3-1) μεσοβδόμαδα από τη Μίλαν στην League Phase του Τσάμπιονς Λιγκ. Ο σύλλογος κέρδισε 2-1 την Άντερλεχτ στο βελγικό ντέρμπι για την 12η αγωνιστική, με τον Χρήστο Τζόλη να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση και να καταγράφει μία ασίστ.

Μόλις στο όγδοο λεπτό της συνάντησης ο Έλληνας άσος έκλεψε την μπάλα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Βερμάντ, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 1-0, ενώ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (49’) βρήκε δίχτυα με κοντινή προβολή αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε ως οφ-σάιντ.

Η Κλαμπ Μπριζ διπλασίασε τελικά τα τέρματά της στο 76’ με τον Ταϊμπί από πάσα του Βάναεκ και ως το φινάλε το μόνο που κατάφερε η Άντερλεχτ ήταν να μειώσει στο 88’ με τον Σίμιτς.