Άουγκσμπουργκ - Μπορούσια Μένχενγκλαντμπαχ 2-1: Με Γιαννούλη... προσπέρασαν τα «πουλάρια» οι Βαυαροί

Η Άουγκσμπουργκ με τον Δημήτρη Γιαννούλη εκ των κορυφαίων επέστρεψε στις επιτυχίες νικώντας στο εναρκτήριο ματς της 6ης αγωνιστικής τhw  Βundesliga την Μπορούσια Μένχενγκλάντμπαχ με σκορ 2-1 και την πέρασε στη βαθμολογία

Από δύο ήττες προερχόταν η Άουγκσμπουργκ αλλά έχοντας βασικό κι αναντικατάστατο - καθώς και στην πρώτη σειρά των διακριθέντων - τον Δημήτρη Γιαννούλη επέστρεψε στις επιτυχίες στο εναρκτήριο ματς της 6ης αγωνιστική της Bundesliga.

Eπιβλήθηκε 2-1 εντός έδρας της Μπορούσια Μένχενγκλαντμπαχ και την πέρασε, στη βαθμολογία, χάρη στο 2ο τρίποντο της στην σεζόν.

Ο Έλληνας φουλ μπακ συνέβαλε στο ν' ανοίξει το σκορ η ομάδα του στο 38ο λεπτό, αφού από κόρνερ, που παραχωρήθηκε σε δικό του σουτ, προήλθε το γκολ του Σλότερμπεκ με υπέροχο κοντρόλ με το στήθος και δεξί τελείωμα

Στο 65ο λεπτό ο νεοεισελθών Κλοντ Μορίς, μεε τη βοήθεια κόντρας αύξησε το βαθμό δυσκολίας για τα «πουλάρια» που με το 2-0 στην «πλάτη» μείωσαν μόνο με κεφαλιά του Κλάιντινστ (72’).