Ντόρτμουντ-Μπόχουμ 4-2: «Τεσσάρα» με ανατροπή

Η Ντόρτμουντ αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 από τη Μπόχουμ έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με σκορ 4-2.

Με ένα χορταστικό παιχνίδι ξεκίνησε η 5η αγωνιστική της Bundesliga. Η Ντόρτμουντ επιβλήθηκε με σκορ 4-2 της Μπόχουμ σε ένα ματς με πολλές συγκινήσεις. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 και μάλιστα στα πρώτα 25-30 λεπτά είχαν εξαιρετική παρουσία και ευκαιρίες να σημειώσουν και τρίτο γκολ.

Η Ντόρτμουντ κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 44’ και με αυτό το σκορ πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως η κατάσταση άλλαξε πολύ προς για τους γηπεδούχους. Η Μπορούσια μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, κυριάρχησε απόλυτα και κατάφερε να σημειώσει άλλα τρία τέρματα για να πάρει τη νίκη με 4-2.