Νις – Σεντ Ετιέν 8-0: Ξέσπασαν οι «αετοί»...

Πραγματοποιώντας εντυπωσιακή εμφάνιση, η Νις συνέτριψε την Σεντ Ετιέν 8-0

Στην 5η αγωνιστική στη Ligue 1, η Νις ήταν ισοπεδωτική και συνέτριψε την Σεντ Ετιέν με 8-0. Οι «αετοί» έχουν 2 νίκες, 1 ισοπαλία και 2 ήττες και σκαρφάλωσαν στην 5η θέση με επτά βαθμούς.

Αντίθετα οι ηττημένοι δεν πείθουν με την απόδοσή τους και μετρούν μία μόλις νίκη στο πρωτάθλημα (έχουν επίσης τέσσερις ήττες), ενώ είναι χαρακτηριστικό ότι σε πέντε αγώνες έχουν πετύχει ένα μόλις γκολ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 4’ με αυτογκόλ του Μπατουμπινσικά και τρία λεπτά αργότερα, ο Ντομπελέ σημείωσε το 2-0. Το τρίτο τέρμα ήρθε στο 24’ από τον Μοχάμεντ Αλί Τσο και στο 26’ ο Μουκοκό έκανε τέσσερα τα γκολ της Νις. Στο 36΄ο Γκεσάντ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 5-0 και στο 39’ πάλι ο Μουκοκό χρίστηκε σκόρερ για δεύτερη φορά και σημείωσε το 6-0.

Στη επανάληψη η Νις κατέβασε ρυθμούς και στο 76’ ο Ντιόπ έγραψε το 7-0. Το τελικό 8-0 διαμόρφωσε στο 86’ με πέναλτι ο Ροσάριο.