Μπολόνια-Κρεμονέζε 1-1: Έχασε ευκαιρία για το διπλό

Η Κρεμονέζε θα μπορούσε να έχει πάρει ένα σημαντικό διπλό στη Μπολόνια με την οποία έμεινε στο 1-1.

Στην Κρεμονέζε δόθηκε η ευκαιρία να κάνει ένα σημαντικό «διπλό» στη Μπολόνια, αλλά την… κλότσησε. Συγκεκριμένα προηγήθηκε στο «Νταλ Άρα» κόντρα στη ροή του αγώνα, αλλά αμέσως δέχτηκε την ισοφάρισε με αυτογκόλ του Κίρικες.

Οι «ροσομπλού» ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, αφού οι φιλοξενούμενοι τους έδωσαν χώρους. Η Κρεμονέζε, ωστόσο ήταν αυτή που προηγήθηκε όταν στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης ο διαιτητής με τη βοήθεια του VAR έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Οκερέκε νίκησε τον Σκορούπσκι και έκανε το 0-1, αλλά στο 55' ο Κίρικες έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για να κάνει το 1-1.

Από εκείνο το σημείο και μετά το παιχνίδι απέκτησε έναν ξέφρενο ρυθμό με τις δύο ομάδες να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρουν.