ΠΑΟΚ-Μάλμε 3-2: Δεν υπάρχει αυτό το πεντάλεπτο! (video)

Δεν υπάρχει αυτό το φινάλε ημιχρόνου στο ΠΑΟΚ-Μάλμε.

Δεν υπάρχει αυτό το πεντάλεπτο στο παιχνίδι μεταξύ ΠΑΟΚ και Μάλμε, στο δεύτερο παιχνίδι για τον τρίτο προκριματικό του UEFA Champions League! Μέσα σε 5 λεπτά, το 1-1 της Τούμπας μετατράπηκε σε 3-2, με ορισμένα ασύλληπτα γκολ.

Το παιχνίδι ήταν 1-1 στο 44', όταν ο Κουλιεράκης έβαλε το ωραιότερο γκολ της ζωής του. Ένα ασύλληπτο, απίθανο σουτ από τα 30 μέτρα. 2-1 και προβάδισμα πρόκρισης για τους πρωταθλητές Ελλάδας.

Η χαρά, όμως δεν κράτησε πολύ. Πριν καν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Νανάσι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για να ισοφαρίσει σε 2-2 και να φέρει στα ίσια την σειρά. Φέρει ευθύνη και ο Κοτάρσκι.

Κι εκεί που λέμε ότι το ημίχρονο θα τελειώσει στην ισοπαλία, ήρθε να χτυπήσει ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς. Ο Σέρβος εξτρέμ σούταρε υπέροχα από την δεξιά γωνία, το φάλτσο ήταν όσο έπρεπε για να κάνει το 3-2 και να ξαναβάλει φωτιά στην Τούμπα.

Το 1-1 του 44' έγινε 3-2 στο 45+3. Τρομερά πράγματα.